Życzenia Biskupa Tarnowskiego

na Boże Narodzenie 2014

 

 

          Drodzy Diecezjanie!

 

            W jedności serc i umysłów zwracamy się ku przejmującej tajemnicy Boga, który w Jezusie Chrystusie wkroczył na trwałe w dzieje ludzkości. Zwracamy się ku ciepłemu światłu nadziei, które z Betlejem opromienia drogi naszego życia.          

            Każdy z nas powinien mieć „swoje Betlejem”, czyli miejsce, w którym nieustannie rodzi się Bóg. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i poświęcenie, gdzie pamięta się o samotnych, chorych, smutnych i wątpiących. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie w drugim człowieku z szacunkiem dostrzega się twarz siostry i brata. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i radość, gdzie głosi się chwałę na wysokościach Bogu i pokój ludziom dobrej woli.  

            Wszystkim Diecezjanom życzę, aby w duchu tych wartości przeżywali zarówno czas świąteczny, jak i czas dni powszednich. Niech Nowonarodzony Jezus pomoże Wam budować przyszłość, w której zawsze będzie zwyciężać dobro i miłość, w której będzie tryumfował blask prawdy, a Boży pokój zdoła ukoić wasze serca, przytłoczone różnymi troskami i problemami. Niech Boży entuzjazm napełnia Was samych, waszych bliskich oraz domy i środowiska waszego codziennego życia.

 

            Zapewniam Was o mojej duchowej bliskości, której wyrazem jest codzienna modlitwa za moich Diecezjan.

 

            Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

                                                                               † Andrzej Jeż

                                                                              BISKUP TARNOWSKI

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products