Plan pracy Zelatorów i Członków Żywego Różańca na 2023r.

Codzienna modlitwa różańcowa wszystkich członków Róż. Róże misyjne modlą się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, Róże rodziców modlą się za dzieci, Róże wynagradzające modlą się wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata

Udział w comiesięcznych nabożeństwach zmian tajemnic różańcowych połączonych z katechezą formacyjną. Zaangażowanie członków Róż w oprawę liturgii Mszy Świętej poprzedzającą zmiany tajemnic, w ostatnie soboty miesiąca.

Modlitwa za misjonarzy oraz comiesięczne ofiary od każdej Róży Misyjnej na cele misyjne, podczas zmian tajemnic różańcowych (minimum 20 zł miesięcznie od każdej Róży) oraz dowolne ofiary od innych Róż.

Prowadzenie w każdy czwartek modlitwy różańcowej oraz uczestnictwo poszczególnych członków Róż w tej modlitwie /z wyłączeniem czwartków w miesiącu listopadzie/.

Doręczenie wszystkim członkom Róż Żywego Różańca  Papieskich Intencji Ewangelizacyjnych na 2023 rok.

Modlitwy za kapłanów, zwłaszcza pracujących w naszej parafii, oraz księży rodaków. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z parafii.

Przygotowanie rozważań i prowadzenie Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu.

Dekoracja zniczami stacji Drogi Krzyżowej oraz krzyża misyjnego.

Uczestnictwo w nabożeństwach  majowych w kościele oraz prowadzenie nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych na terenie parafii.

Szerzenie kultu Matki Bożej Fatimskiej poprzez:

– prowadzenie różańca i rozważań na nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca,

– udział w wieczorach fatimskich (od maja do października), które będą poprzedzane Mszą świętą o godzinie 19.30,

– codzienną modlitwę różańcową członków róż wynagradzających.

Włączenie się w  procesję rezurekcyjną, procesję Bożego Ciała, procesje odpustową oraz różańcową.

Przystrojenie kwiatami Kapliczek Różańcowych i feretronów na procesje oraz niesienie tych feretronów.

Udział w uroczystościach patronalnych  oraz innych okolicznościowych w parafii.

Zamówienie i uczestniczenie w Mszach świętych w następujących intencjach:

6 kwietnia 2023r /Wielki Czwartek/ godz. 18.00. W dniu Kapłańskim i w dniu ustanowienia Eucharystii za Kapłanów pracujących w naszej parafii oraz kapłanów Rodaków o Boże błogosławieństwo, za wstawiennictwem Matki Kapłanów oraz obfite dary Ducha Świętego.

20 lutego 2023 /poniedziałek/godz.18, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla czcicieli MB Fatimskiej i ich rodzin. Intencja od czcicieli MB Fatimskiej.

29 kwietnia 2023r. /sobota/ godz. 18.00 za śp. ks. Franciszka Padykułę w 28 rocznicę śmierci, o dar wiecznego szczęścia.

28 maja 2023 /niedziela/ godz.8.00 W pierwszą rocznicę święceń kapłańskich ks. Macieja Sumary, o Boże błogosławieństwo w kapłańskim życiu , za wstawiennnictwem Matki Bożej.

8 czerwca 2023r godz. 18.00 /czwartek/.Msza św. w intencji członków róży św. Jadwigi Królowej oraz ich rodzin, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej za wstawiennictwem Patronki róży oraz za zmarłych członków z tej róży.

30 września 2023r /sobota/ godz. 18.00 za śp. ks. Benedykta Kiełbasę w 11 rocznicę śmierci, o radość wieczną w niebie.

8 października 2023r /niedziela/ godz. 18.00 za wszystkich członków Róż Żywego Różańca, o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.

22 października 2023r /niedziela /godz. 18.00 w intencji ks. Proboszcza, o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej oraz Patrona – św. Jana Kantego.

28 października 2023r /sobota/ godz.18.00, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członków róży św. Tadeusza Judy i ich rodzin.

5 listopada 2023/niedziela/ godz.11.00, za dusze w czyśćcu pokutujące i za zmarłych członków róż wynagradzających. Intencja od czcicieli MB Fatimskiej.

25 listopada 2023r /sobota/ godz. 18.00 za wszystkich zmarłych członków Róż Żywego Różańca.

Msze święte wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Wszystkie pierwsze soboty: 7 stycznia, 4 lutego, 4 marca,1 kwietnia,6 maja, 3 czerwca, 1 lipca, 5 sierpnia,2 września, 7 października, 4 listopada, 2 grudnia o godzinie 8.00.

Aktualizowanie strony internetowej RŻR. (Aktualizacja na bieżąco składów poszczególnych Róż Różańcowych).

Włączenie się w szósty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat szóstego roku nowenny: Różaniec nadzieją i siłą dla chorych i cierpiących.

Główne cele nowenny: Duchowy i zewnętrzny rozwój wspólnot Żywego Różańca. Ożywienie apostolskiego dynamizmu członków wspólnoty.

Zadania szczegółowe: Co miesiąc na spotkaniu wspólnie odmówić modlitwę nowenny i jak najczęściej odmawiać ją indywidualnie, co miesiąc wesprzeć dzieło „Żywy Różaniec dla misji”, co roku zaprosić jedną osobę do Żywego Różańca.

Planowane wyjazdy formacyjne:

– Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca

– Uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych dla Róż Różańcowych w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu, lub w innym miejscu wskazanym przez diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products