V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

 

  1. We wtorek rozpoczną się w naszym kościele nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę o godz. 15.00. Rodziców i krewnych prosimy o wcześniejsze skorzystanie z sakramentu pokuty. Próba liturgiczna dla dzieci będzie we czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas trzecich, którzy złożyli 2500 zł na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu tylko w kolegiacie o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kościoła, we czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła, w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męcz. – święto patronalne strażaków. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną; rozpoczęcie o godz. 8.00, porządek wizyty tradycyjny.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza chrzcielna. Przypominamy, że, zgodnie z postanowieniem V Synodu Diecezji Tarnowskiej, w katechezie zobowiązani są uczestniczyć wszyscy rodzice i chrzestni przed chrztem ich dziecka. W katechezie można uczestniczyć w innej parafii, można też uczynić to wcześniej, niekoniecznie bezpośrednio przed chrztem.
  7. Diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza będzie 11 maja br. w Pasierbcu. Wyjazd o godzinie 8.00. Zapisy oraz wyrażenie przez rodziców zgody na wyjazd w zakrystii i u ks. Krzysztofa.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products