Relikwie Św. Jana Pawła II


Jan Paweł II

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia (2016) nasza wspólnota parafialna otrzymała niezwykły dar: relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Relikwie zostały umieszczone w pięknych spiżowych relikwiarzach. Projektował je artysta plastyk Marek Benewiat z Tarnowa. Relikwiarze są zamontowane na stałe i w taki sposób, aby wierni mieli do nich łatwy dostęp. Mogą uczcić relikwie, modlić się przed nimi, wzywając wstawiennictwa Świętych, kiedy tego zapragną.

Relikwie św. Jana Pawła II (Ex sanguine Sancti Joannis Pauli PP. II) znajdują się pod obrazem Papieża Polaka (obraz wykonał artysta plastyk Marek Niedojadło z Tarnowa). Do poświęcenia obrazu i uroczystego odsłonięcia relikwii parafianie przygotowywali się poprzez udział w rekolekcjach w ostatnim tygodniu Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

 

 

 

 

 
Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products