Zaproszenie do udziału w XXIX Światowym Dniu Młodzieży w Niedzielę Palmową w Tarnowie

Drodzy Młodzi Siostry i Bracia!

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br., będziemy świętować XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Pragniemy przeżyć go jako bezpośrednie przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II, a także jako znaczące wydarzenie na drodze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. W perspektywie tego spotkania Ojciec Święty Franciszek wyraził pragnie, abyśmy nasze przygotowania związali z pogłębioną formacją religijną, stałym zaangażowaniem w życie Kościoła oraz refleksją, której tematem Papież uczynił ewangeliczne błogosławieństwa. Pierwsze z nich: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3), będzie mottem naszego najbliższego spotkania w Niedzielę Palmową.

Szczególnym znakiem, który w tym roku będzie nam towarzyszył jest „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia”. Jej płomień zostanie przekazany delegacjom młodzieży ze wszystkich dekanatów naszej diecezji, one zaś przekażą go poszczególnym wspólnotom parafialnym, tak, aby w wigilię kanonizacji bł. Jana Pawła II i przez całą Niedzielę Bożego Miłosierdzia wierni diecezji mieli możliwość zabrać „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia” do swoich domów. Będzie to symbol duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą Kościoła Powszechnego zgromadzoną na uroczystościach kanonizacyjnych w Watykanie.

Drodzy Młodzi! Gorąco zapraszam Was do Tarnowa w Niedzielę Palmową. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 9.40 na terenie obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie, os. Legionów Henryka Dąbrowskiego 16 – w pobliżu kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. O godz. 11.45 rozpoczniemy Drogę Krzyżową, podążając ulicami miasta w kierunku kościoła bł. Karoliny. Tam też sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której początek przewidziany jest na godz. 13.30.

Niech diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży będą odnowieniem waszej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem. Nie żałujcie swego czasu na podejmowanie dzieł ewangelizacyjnych w waszych środowiskach.

Oczekując na spotkanie z Wami w Niedzielę Palmową, jako młodą i budzącą nadzieję cząstką tarnowskiego Kościoła, udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 2 kwietnia 2014 r.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products