VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 12 V 2024

 

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
  2. W sobotę o godz. 10.00 w naszej kolegiacie siedmiu alumnów WSD w Tarnowie przyjmie święcenia diakonatu. Wśród nich jest nasz rodak Filip Boda. Szafarzem święceń będzie bp Leszek Leszkiewicz. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich alumnów.
  3. We wtorek przypada święto św. Macieja apostoła, we środę wspomnienie św. Zofii, wdowy i męcz., we czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W poniedziałek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Pół godziny wcześniej – Eucharystia. Natomiast w sobotę o godz. 19.30 zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę poprowadzi młodzież z naszej parafii.
  5. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła uczniów klas siódmych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Natomiast we środę o godz. 19.00 będzie spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób wyjeżdżających do Fatimy.
  6. Zmarł pochodzący z naszej parafii O. Sylwester Michałek – cysters. Pogrzeb O. Sylwestra odbędzie się we czwartek o godz. 11.00 w Krakowie Nowej Hucie w parafii MB Częstochowskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products