Drodzy Diecezjanie!

 

W dniach 12-13 czerwca w Warszawie będzie miał miejsce IV Krajowy Kongres Misyjny. Z tej okazji w niedzielę 14 czerwca pragniemy mocniej wyakcentować to wydarzenie. Zwracam się zatem do wszystkich duszpasterzy i wiernych, by ten dzień przeżyć w duchu misyjnego dziękczynienia i prośby. Niech każda wspólnota parafialna podziękuje za wysiłki naszych diecezjalnych i zakonnych misjonarzy, którzy obecnie w liczbie około 250 pracują na wszystkich kontynentach świata. Jednocześnie módlmy się do Pana żniwa, aby nie brakło pracowników na roli ewangelizacji, a także by szeregi naszych 45 diecezjalnych misjonarzy duchownych i świeckich, pracujących obecnie w Afryce, Ameryce Południowej i Azji, mogły być wzmocnione nowymi powołaniami misyjnymi.

Niech akcentem modlitewnym przeżywanego wydarzenia będzie modlitwa kongresowa odmówiona przez nas po każdej Eucharystii, zaś akcent duszpasterski i animacyjny niech się wyrazi w przygotowanej na tę okazję prezentacji o pracy misjonarzy.

Wykorzystajmy też ten dzień do odnowienia ducha misyjnego w nas: w różach żywego różańca, w grupach młodzieży i dzieci, które aktywnie budują życie parafialne.

 

Na owocne przeżycie tej niedzieli w duchu misyjnym z udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

                                                                                                                                                   † Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products