Komunikat w związku z udzieleniem święceń biskupich nowym biskupom pomocniczym diecezji tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

W liturgiczne święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, tj. 25 stycznia 2014 r., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez dwóch nowych biskupów pomocniczych naszej diecezji: ks. Jana Piotrowskiego i ks. Stanisława Salaterskiego. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, o godz. 10.00.

Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupów Nominatów, szczególnie w dniu ich konsekracji biskupiej, aby mogli owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed Nimi obowiązki i nowe wyzwania.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products