Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w parafii Dobra

Umiłowani Diecezjanie!

Na mapie sanktuariów maryjnych diecezji tarnowskiej przybędzie kolejne miejsce. W najbliższy poniedziałek, tj. 28 października, będziemy wspólnie radować się z ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w parafii Dobra. Uroczystość rozpocznie się Eucharystią o godz. 16.00.

Tamtejszy, łaskami słynący obraz Matki Bożej, od XVI wieku otaczany jest żywą czcią i kultem. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tej diecezjalnej uroczystości, która wpisuje się w bogatą tradycję Kościoła związaną z pobożnością szkaplerzną. Szkaplerz święty jest wyrazem pragnienia naśladowania Maryi, Jej stylu życia i cnót. Przypomina także o naszej chrześcijańskiej i maryjnej tożsa­mości.

Niech to nowe sanktuarium maryjne naszej diecezji przyczyni się do jeszcze większego umocnienia czci wobec Matki Najświętszej, a także ożywienia pięknej i bogatej w treść pobożności szkaplerza świętego.

Z pasterskim błogosławieństwem

 † Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products