Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku 40. rocznicą sakry biskupiej biskupa Władysława Bobowskiego

 

 

            Drodzy Diecezjanie!

 

            W najbliższą sobotę, 31 stycznia, jako Kościół tarnowski pragniemy otoczyć szczególną modlitwą i wyrazić naszą wdzięczność wobec osoby księdza biskupa Władysława Bobowskiego, który 2 lutego będzie obchodził 40. rocznicę przyjęcia święceń biskupich.

            Ksiądz biskup Władysław przez 35 lat pełnił w diecezji tarnowskiej posługę biskupa pomocniczego, zaś od pięciu lat, jako biskup emeryt, nadal niestrudzenie służy swoim doświadczeniem i posługą duszpasterską. Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w katedrze tarnowskiej w sobotę 31 stycznia, o godz. 12.00, pragniemy wspólnotowo podziękować biskupowi Władysławowi za lata jego wiernej służby pasterskiej.

            Serdecznie zapraszam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata. O tę modlitewną pamięć szczególnie proszę tych wszystkich, którym biskup Władysław Bobowski wyświadczył duchowo dobro – głosząc słowo Boże, udzielając święceń, przyjmując profesję zakonną, błogosławiąc związki małżeńskie, udzielając chrztu świętego i bierzmowania, a także wykładając teologię duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie czy też prowadząc rekolekcje.

            Nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska przeprowadzi z uroczystości jubileuszowej bezpośrednią transmisję, aby diecezjanie – szczególnie chorzy i w starszym wieku – mogli w ten sposób uczestniczyć we wspólnym Te Deum Kościoła tarnowskiego za posługę biskupa Władysława Bobowskiego, pełnioną w myśl biskupiego zawołania: „Humanum indivinare  – Przebóstwiać to, co ludzkie”.

            Naszą modlitwą otoczmy także dzisiaj biskupa Stanisława Salaterskiego, który dokładnie rok temu, wraz z obecnym biskupem kieleckim Janem Piotrowskim, przyjął święcenia biskupie.

            Prośmy Boga, aby nasi Pasterze, w pełni zdrowia i sił mogli wspierać diecezję tarnowską swoją posługą sakramentalną oraz codzienną troską dobro duchowe wszystkich wiernych.

           

            Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

 

                                                                                 † Andrzej Jeż

                                                                         BISKUP TARNOWSKI

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products