II Niedziela Wielkanocna – 7 kwietnia 2024 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy osoby, które angażują się w organizowanie i niesienie pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O godz. 15.00 w Kolegiacie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dziś są zbierane ofiary do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej wieczornej będzie możliwość włączenia się w duchową adopcję. Zachęcamy do podjęcia tej cennej inicjatywy.
  3. We czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas spotkania dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.
  4. We środę odbędą się spotkania dla LSO: o godz. 16.00 dla kandydatów na ministrantów, o godz. 17.00 dla ministrantów, o godz. 18.45 dla lektorów.
  5. Od jutra w kościele św. Leonarda będą odprawiane nabożeństwa wg następującego porządku: w niedziele i święta o godz. 16.00, w pozostałe dni tygodnia oprócz piątku o godz. 8.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta w piątki o godz. 15.00 zawsze są odprawiane w Kolegiacie.
  6. W minionym tygodniu rozpoczął się remont organów w naszym kościele. Prace potrwają do końca kwietnia. Dziękujemy za ofiary z minionej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 17565 zł, 30 € i 15$. Bóg zapłać.