V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziew. i męcz., we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz., w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziew. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za chorych. Zapraszamy chorych na Mszę świętą o godz. 9.30, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  2. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 15 925zł, 30€ i 110$. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Szkolnej, którzy złożyli 600 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Składamy także podziękowanie za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać.
  3. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Natomiast w przyszłą niedzielę nie będzie spotkania formacyjnego dla rodziców dzieci klas trzecich.
  4. W czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie dla dzieci z klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej – poświęcenie świec.
  5. Ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie organizacyjne na plebanii w środę o godzinie 19.00 wszystkich chętnych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby się zaangażować w przygotowanie Inscenizowanej Drogi Krzyżowej.
  6. Organizujemy kulig dla LSO, DSM, KSM, który odbędzie się 10 lutego. w Szczawie w Gorcach lub w Muszynie – Złockie. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, koszt 50 zł. W razie niekorzystnych warunków pogodowych, będzie wyjazd na łyżwy do Muszyny. Informacje oraz wyrażenie przez rodziców zgody na wyjazd – u ks. Krzysztofa. W tym tygodniu nie będzie zbiórek LSO.
  7. Informujemy, że kurs przedmałżeński dla narzeczonych lub chodzących ze sobą – „Wieczory dla Zakochanych” prowadzony przez Ruch „Spotkania Małżeńskie” rozpocznie się w parafii Wierzchosławice w dniu 17 lutego o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Stanisław Gajdur z ul. Warszawskiej, śp. Zofia Redźko z ul. Tarnowskiej i śp. Stefan Baran z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.