Niedziela Świętej Rodziny – 31 XII 2023 r.

1. W poniedziałek przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Natomiast w sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. W Święto Trzech Króli będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy po każdej Mszy świętej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. Zarówno Nowy Rok jak i Święto Trzech Króli to święta obowiązkowe; Msze święte w tych dniach wg porządku niedzielnego. Również Msza święta wieczorna w piątek będzie z uroczystości Trzech Króli.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek stycznia. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna, która potrwa od godz. 8.30 do 22.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 20.30. W piątek spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych; z posługą duszpasterską byliśmy niedawno przed Świętami.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do udziału zwłaszcza rodziców z dziećmi, niech w wydarzeniu wezmą również udział dzieci, które uczestniczyły w Korowodzie Świętych w swoich strojach. Gromadzimy się w sobotę o godz. 10.00 przy wojnickich plantach, zakończenie Eucharystią o godz. 11.00 w Kolegiacie.
  4. Serdecznie zapraszamy na przedstawienie Jasełek pt. Narodzenie w sobotę – 6 stycznia o godzinie 17.00 i 19.00 w kinie Wawel w Wojniczu. Bezpłatne bilety do odebrania w zakrystii.
  5. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sławomir Jamróg z Ispu i śp. Krystyna Sułek z ul. Loretańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  7. Porządek Kolędy:

Wtorek – 02.01 – godz. 15.00 – (3)

1. ul. Zamoście
  2. Isep – od Państwa Lesiak do Państwa Michałek
  3. Isep – od Państwa Rabiasz do P. Stanisława Święcha

Środa – 3.01. – godz. 15.00 – (4)

1. ul. Reymonta – od Państwa Sacha do Państwa Kołodziej
  2. ul. Reymonta – od Państwa Wieńć do Państwa Gołąb
  3. ul. Ks. Popiełuszki – rozpoczęcie od ul. Kąpielowej
  4. ul. Rolnicza – rozpoczęcie od Państwa Śledź, a następnie mieszkania w bloku – od klatki I

Czwartek – 4.01. – godz. 15.00 – (2)

1. ul. Konopnickiej – od Państwa Figiel do P. Małgorzaty Chrapusta