IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2024r.

1. We czwartek rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.
  2. W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu: we środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb., w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych porannych odmówimy modlitwy w związku z obrzędem błogosławieństwa gardła. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. We czwartek będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00; wcześniej od godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Porządek wizyty tradycyjny.
  5. Organizujemy kulig dla LSO, DSM, KSM, który odbędzie się w Szczawie w Gorcach 10 lutego. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, koszt 50 zł. W razie niekorzystnych warunków pogodowych, będzie wyjazd na łyżwy do Muszyny. Informacje oraz wyrażenie przez rodziców zgody na wyjazd – u ks. Krzysztofa.

We środę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów. Nie ma w tym tygodniu zbiórki dla lektorów.

1. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież od klasy III wzwyż, które chciałyby zaangażować się w tworzenie Parafialnej Scholi Dziecięcej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę – 3 lutego o godzinie 10.15 w salce DSM w budynku katechetycznym. Schola będzie śpiewać podczas nabożeństw dla dzieci.
  2. W sobotę o godz. 19.00 w budynku katechetycznym będzie katecheza chrzcielna dla rodziców oraz chrzestnych.
  3. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Krzos z ul. Rolniczej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.