Święto św. Szczepana – 26 XII 2023 r.

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. W tym tygodniu w liturgii: we środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, we czwartek – święto Świętych Młodzianków Męczenników. W grudniu nie będzie nabożeństwa dla grupy O. Pio.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień roku. Po każdej Mszy świętej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.
  3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek w ramach akcji Kolędników misyjnych, z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych.
  4. We czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, odwiedzimy tę część parafii, w której rok temu nie było kolędy. Zasadniczym celem odwiedzin duszpasterskich jest wspólna modlitwy w intencji Waszych rodzin. Podczas kolędy kapłan błogosławi rodziny oraz domy. Jest to również okazja do rozmowy służącej dobru rodzin naszej parafii. Postarajmy się, jeśli to możliwe, aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece oraz wodę święconą i kropidło. Kapłana odwiedzającego rodziny będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Jeśli to możliwe, prosimy o podwiezienie księdza przed rozpoczęciem kolędy w poszczególnych rejonach. Program kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce ogłoszenia. Porządek kolędy na najbliższe dni:

Czwartek – 28.12 – godz. 9.00

1. Więckowice – od Państwa Burdaków do Państwa Gołąb – obie strony (Kolonia)
  2. Więckowice – od P. Marii Mizera do Państwa Mendel (jedna strona)
  3. Więckowice – od Państwa Kuboń do Państwa Dąbroś (jedna strona)
  4. Więckowice Aleje – od P. Andrzeja Łazowskiego do Państwa Rosów

Piątek – 29.12. – godz. 9.00

1. ul. Wąwóz Szwedzki – od Państwa Derendal do Państwa Gieroń
  2. Łukanowice – Podbrzegi – od Państwa Zychów do P. Janiny Michałek
  3. Łukanowice – Podbrzegi– od Państwa Bibrów do Państwa Muchów
  4. Łukanowice – rozpoczęcie od Państwa Latawskich na ul. Słonecznej do Państwa Węgrzyn

Sobota – 30.12. – godz. 9.00