II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2024 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. We czwartek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na rekolekcje szkolne rozpocznie się o godz. 14.00. Możliwość spowiedzi będzie we czwartek od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00; wcześniej od godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.
  3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio, zaś w sobotę o godz. 19.00 – katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  4. W dniach od 28 lutego do 1 marca br. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz uczniów ZSLiT w Wojniczu. Uczniowie klas 1-4 Szkoły Podstawowej będą mieli spotkania rekolekcyjne każdego dnia o godz. 8.00, zaś uczniowie klas 5-8 o godz. 10.00. W tych dniach obowiązywać będzie ustalony plan pracy szkoły według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej. Spotkania rekolekcyjne dla młodzieży ZSLiT będą o godz. 12.30.

Informujemy też, że w Wielkim Poście nie będzie rekolekcji parafialnych, natomiast odbędą się jesienią w ramach renowacji Misji Świętych.

1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu przypomina, że trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły. Również Dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łoponiu zapraszają do zapoznania się z ofertą placówek. Szczegóły naboru na rok szkolny 2024/2025 dostępne na Facebooku szkoły i przedszkola, telefonicznie lub w sekretariacie.
  2. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  3. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcy ul. Krakowskiej i Wolickiej złożyli odpowiednio 4180 zł i 1000zł oraz zamówili 2 intencje mszalne, ul. Krzywej – 520 zł i 100zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów 2250 zł i 570 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.