IV Niedziela Adwentu – 24 XII 2023

 

 

  1. Dziś, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte tylko do południa. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00 ani 18.00. Wieczorem w rodzinnym gronie spożyjemy wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych.
  2. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła o północy. Młodzież naszej parafii zaprasza na czuwanie przed pasterką o godz. 23.15, zachęcamy do udziału. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek – Święto Świętego Szczepana. W obydwa dni Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
  4. W drugi dzień Świąt będzie zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc dzieciom w krajach misyjnych, w ramach akcji Kolędników misyjnych.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały szopkę oraz przystroiły kościół na Święta Bożego Narodzenia: P. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze i Ireneuszowi Gniozdorzom, P. Remigiuszowi Siudakowi, ks. Krzysztofowi oraz grupie młodzieży. Bóg zapłać.
  6. Pod kierunkiem ks. Krzysztofa zostały przygotowane Jasełka pt. Narodzenie. Misterium będzie można obejrzeć w kinie Wawel w dniach 6 i 27 stycznia przyszłego roku. Każdego dnia będą dwa spektakle: o godz. 17 i 19. Ze względu na duże zainteresowanie, od następnej niedzieli (31 grudnia) będą do odebrania w GOK i w Kolegiacie darmowe wejściówki na to wydarzenie.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dorota Ziemska z ul. Długiej oraz śp. Józefa Kuboń z Rudki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products