IV Niedziela Adwentu – 23 XII 2018

1. W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte będą tylko o godz. 6.30 i 8.00. Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

1. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a we środę – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Podlesia Łopoń, którzy złożyli 740 zł na prace remontowe i 100 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom ul. Słonecznej, którzy złożyli 1060 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Bóg zapłać.
  3. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy w Adwencie uczestniczyli w Roratach, zwłaszcza rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi oraz młodzieży gimnazjalnej. Dziękujemy p. organiście oraz liturgicznej służbie ołtarza. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały szopkę oraz przystroiły kościół na Święta Bożego Narodzenia: P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi, P. Mariuszowi Kuboniowi, Ks. Bartłomiejowi i Ks. Mariuszowi. Dziękujemy również P. Marii i Bogdanowi Karaś oraz P. Lucynie i Stanisławowi Michałek, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: p. Barbara Kupczyk, p. Stanisław Szczęsny, p. Witold Duman, p. Marek Lenik i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty podczas zbiórki w sklepach. Składamy podziękowanie młodzieży za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i dostarczeniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 164 rodziny. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji m.in. podwójny, świąteczny, bardzo ciekawy numer „Gościa niedzielnego”. Cena egzemplarza 8 zł. Natomiast tygodnik Niedziela ma dołączoną płytę z kolędami.
  2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Chamioło z Rudki oraz śp. Jan Chamioło z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.