III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2024r.

1. W tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła, we czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Ap., w piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy modlitewnej O. Pio, natomiast w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Dzisiaj o godz. 14.00 na plebanii spotkanie zelatorów.
  2. W minioną niedzielę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. W intencji osób i rodzin, które odwiedziliśmy, odprawiamy dziś i w przyszłą niedzielę Msze święte.
  3. We czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie 5 maja; młodzież klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania 18 kwietnia. Natomiast 18 maja w naszej Kolegiacie będą udzielone święcenia diakonatu alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Zbiórka dla ministrantów – we środę o godz. 17.00, dla lektorów – po Mszy św. wieczornej
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na prace modernizacyjne RDN Małopolska. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  6. W przyszłą niedzielę w Kolegiacie o godz. 10.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Marcisz z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.