I Niedziela Wielkiego Postu – 18 II 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary z przeznaczeniem na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składamy podziękowanie również za ofiary na utrzymanie czystości kościoła oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli odpowiednio 1070 zł i 780 zł, mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi oraz trzech domów z Łoponia 4500 zł i 990 zł, ul. Długiej 4080 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego 1650 zł, mieszkańcy Więckowic 7730 zł i 3000 zł oraz zamówili 4 intencje mszalne. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składamy podziękowanie również za indywidualne ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
  4. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Są do dyspozycji egzemplarze większe i mniejsze. Ofiara za egzemplarz większy wynosi 15 zł, za mniejszy 8 zł. Uzyskane środki będą przeznaczone na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  5. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2024/2025: od dnia 23 lutego do klasy pierwszej, oraz od 1 marca do oddziału przedszkolnego. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00 i potrwają do 15 marca br.

Również Przedszkole Publiczne w Wojniczu ogłasza nabór w dniach od 1 do 15 marca br. Karty zgłoszeniowe będą dostępne na stronie internetowej oraz w gabinecie dyrektora w godzinach od 8.00 do 15.00.

1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysław Krupa z Więckowic, śp. Lucyna Sacha z ul. Długiej oraz śp. Edward Cieśla z Rynku. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.