III Niedziela Adwentu – 17 XII 2023 r.

 

  1. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do udziału w roratach: o godz. 6.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci.
  2. W sobotę będzie dzień spowiedzi w naszej parafii. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Natomiast po południu od godz. 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 18.00.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych będzie we wtorek o godz. 18.45 w salce KSM-u. We środę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami. Rozpoczęcie o godz. 8.00, kolejność wizyty tradycyjna. Również we środę po wieczornej Mszy świętej – zbiórka ministrantów i lektorów; obecność obowiązkowa.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte będą tylko przed południem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00 ani 18.00. Wieczorem w rodzinnym gronie spożyjemy wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. Parafialny Zespół Caritas zakupił produkty i przygotował 110 paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujmy osobom, które wsparły tę akcję swoją pracą i ofiarnością. Wśród ofiarodawców są firma Florpak, firma Planta, firma Dla domu i Ogrodu, p. Barbara Kupczyk, p. Beata Fior, p. Marek Lenik i p. Stanisław Szczęsny. Dziękujemy też osobom, które ofiarowały produkty do koszów w sklepach oraz młodzieży za „Akcję Kilo”. Składamy podziękowanie również członkom Caritas za przygotowanie paczek i dostarczenie ich do domów osób starszych i samotnych. Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Pomykacz z ul. Wąwóz Szwedzki i śp. Zofia Zając z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products