III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024 r.

1. Trwa w Kościele Tydzień Biblijny, który przypomina nam, że słowo Boże powinno być światłem na drogach naszego życia. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi.
  2. We czwartek o godz. 18.00 młodzież klas ósmych z naszego dekanatu przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli bp Leszek Leszkiewicz. Młodzież naszej parafii będzie przygotowywać się do tej uroczystości poprzez Triduum modlitewne. W poniedziałek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na godz. 18.30. Będzie wówczas możliwość spowiedzi dla nich oraz dla bliskich i świadków bierzmowania. We wtorek i środę spotkania dla młodzieży będą o godz. 18.00. Dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania, którzy złożyli 1000 zł na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. Informujemy, że w marcu otrzymaliśmy pozwolenie konserwatorskie oraz budowlane na prace przy remoncie elewacji naszej kolegiaty. Zaraz po tym, zgodnie z procedurą, Rada Miasta i Gminy podjęła uchwałę o przekazaniu dotacji przyznanej w ramach programu Polski Ład na remont elewacji naszego kościoła. Kolejnym krokiem było ogłoszenie przez Gminę przetargu na zaplanowane prace. Gdy przetarg zostanie rozstrzygnięty będziemy oczekiwać na promesę inwestycyjną ze strony instytucji państwowych, aby móc przystąpić do prac remontowych. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi oraz Radnym i pracownikom Urzędu Gminy za podjęte działania. Bóg zapłać.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wśród nich jest ks. Przemysław, któremu z okazji imienin życzymy obfitych łask od Chrystusa Dobrego Pasterza.