IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy również do przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że można skorzystać ze spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00 podczas adoracji eucharystycznej.
  2. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, nasza parafia włączy się w ogólnopolską modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Będzie to nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. Nowennę będziemy odprawiać przed wieczorną Mszą świętą. Zachęcamy do udziału.
  3. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy rodziny z dziećmi.
  4. Składamy podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 3900 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty i 1000 zł na kwiaty do Bożego Grobu oraz zamówili 2 intencje mszalne, mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli odpowiednio – 2070 zł i 750zł i zamówili jedną intencję mszalną, mieszkańcy ul. Jagiellońskiej i Plebańskiej 600 zł i 200 zł, mieszkańcy ul. Długiej 1420 zł i zamówili 2 intencje mszalne. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Alicji Wiśniowskiej z Tarnowa i śp. Ewy Liszka z ul. Rudki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.