Komunikat Biskupa Tarnowskiego o pomocy poszkodowanym przez wichury i nawałnice

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Z troską przyjmujemy wiadomości docierające do nas z terenów południowej Polski, w tym z wielu parafii naszej diecezji, zalanych przez wezbrane rzeki i potoki oraz niszczonych przez wichury i trąby powietrzne. Mieszkańcy tych terenów przy wsparciu służb ratunkowych i porządkowych oraz lokalnych samorządów walczą z żywiołem i próbują zabezpieczać dorobek życia oraz porządkować gospodarstwa po przejściu żywiołu.

Cenną jest solidarność z poszkodowanymi, którą spontanicznie okazuje wielu wrażliwych na ludzkie nieszczęście: sąsiedzi i znajomi, przede wszystkim zaś strażacy. Dziękujemy Caritas naszej diecezji, która natychmiast wsparła poszkodowanych z powiatu limanowskiego znaczną ilością środków czystości.

Dziś zwracam się do Was, drodzy Diecezjanie, z serdeczną prośbą o solidarność duchową i materialną z poszkodowanymi. Niech jej wyrazem będzie modlitwa oraz ofiara złożona do puszek w przyszłą niedzielę, 24 sierpnia br. Z zebranych funduszy wesprzemy poszkodowanych i potrzebujących wsparcia oraz utworzymy fundusz, który będzie służył natychmiastowym wsparciem w przypadku podobnych wydarzeń w przyszłości.

Wszystkim, którzy włączają się w tę pomoc z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

 

 

                                                                            † Andrzej Jeż

                                                                       BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 14 sierpnia 2014 r.

Nasz znak: OC-2/56/14

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products