Zaproszenie do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny

 

Czcigodni Małżonkowie! Drogie Rodziny!

W niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej Diecezjalne Święto Rodziny. Rozważając nauczanie papieża Franciszka, pragniemy jeszcze bardziej uświadamiać sobie, iż „na mocy sakramentu małżeństwa każda rodzina staje się dobrem dla Kościoła (…) Miłość przeżywana w rodzinach jest nieustanną mocą dla życia Kościoła” (Amoris Laetitia, 87-88).  Mając świadomość, iż „strzeżenie sakramentalnego daru Pana spoczywa nie tylko na pojedynczej rodzinie, ale także na całej wspólnocie chrześcijańskiej” (Amoris Laetitia, 87), będziemy gromadzić się w naszych wspólnotach parafialnych, by modlić się za wszystkie małżeństwa i rodziny, prosząc o otwartość na łaski sakramentu małżeństwa oraz o wytrwałość w kroczeniu drogą ich powołania.

Jako rodzina diecezjalna zgromadzimy się na starosądeckich Błoniach, by tam przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny. W tym roku szczególne zaproszenie do pielgrzymowania kieruję do małżonków obchodzących jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim w intencji wszystkich rodzin rozpocznie się o godzinie 11.00. W czasie liturgii jubilaci reprezentujący całą diecezję uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dodatkową radością przeżywaną w czasie tej liturgii będzie uroczyste ogłoszenie decyzji Stolicy Apostolskiej o uznaniu św. Kingi za patronkę miasta Stary Sącz. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-tej rocznicy chrztu Polski zapraszam Was serdecznie do wspólnej modlitwy i świętowania w Starym Sączu. Niech nasze pielgrzymowanie będzie żarliwą prośbą zanoszoną do Boga o łaski potrzebne dla wszystkich rodzin.

Z nadzieją na spotkanie i z głębokim przekonaniem, że św. Kinga i św. Jan Paweł II wypraszać będą naszym rodzinom łaskę wiary i miłości, z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

 

 

                                      † Andrzej Jeż

                                BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 08 czerwca 2016 r.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products