Zaproszenie do udziału w XXXI Światowym Dniu Młodzieży,

Tarnów, Niedziela Palmowa, 20 marca 2016 r.

 

 

 

          Drodzy Młodzi Siostry i Bracia!

 

          Na drodze przygotowań do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży przeżywamy spotkania pod nazwą „Synaj”. Podczas ostatniego już – „V Synaju”, który będzie miał miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową, zatrzymamy się nad wydarzeniem wejścia do Ziemi Obiecanej. Wydarzenie to kończy 40-letnią wędrówkę Narodu Wybranego po pustyni. W podobny sposób wydarzenie Światowych Dni Młodzieży będzie kulminacją naszej drogi duchowych i zewnętrznych przygotowań, które mają nam pomóc owocnie przeżyć spotkanie z Ojcem Świętem Franciszkiem oraz tysiącami młodych chrześcijan z całego świata.         

          Spotkanie młodzieży w ramach „V Synaju” będzie obejmowało dwa dni. Pierwsza jego część odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową w jedenastu Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży na terenie naszej diecezji. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. W programie przewidziana jest m.in. konferencja wprowadzająca, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia oraz uwielbienie.

          Druga część „V Synaju” będzie miała miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00 na Rynku Tarnowskim, po czym przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia w Katedrze. Następnie o godz. 12.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Podążając ulicami miasta udamy się w kierunku kościoła bł. Karoliny, gdzie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której początek przewidziany jest na godz. 14.30.

          Drodzy Młodzi! Gorąco zapraszam Was do udziału zarówno w pierwszym dniu „V Synaju” w poszczególnych Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży, jak również do ogólnodiecezjalnego spotkania w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Niech tak bliska już perspektywa Światowych Dni Młodzieży jeszcze bardziej pobudzi waszą wyobraźnię miłosierdzia oraz aktywność, tak, aby każdy na swój sposób i na miarę własnych możliwości włączył się w przygotowanie duchowe i organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia.

 

          Oczekując na wspólne spotkanie udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!

 

 

 

                                       † Andrzej Jeż

                                       BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 09 marca 2016 r.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products