Komunikat w związku

VIII Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym

 

 

          Drodzy Diecezjanie!

 

            Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele w Polsce, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna zarazem VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5). Przeżywany w tym roku jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski prowadzi nas do korzeni naszej wiary, a jednocześnie ma obudzić w nas jeszcze głębsze pragnienie ustawicznego pogłębiania swojej wiary poprzez ożywione życie sakramentalne i karmienie się obfitością Bożego Słowa.

            Gorąco zachęcam Was do częstego sięgania po Pismo Święte i rozmiłowania się w czytaniu Słowa Bożego. Skuteczną pomoc we właściwym rozumieniu tekstów biblijnych niesie m.in. Radiowo-Internetowe Studium Biblijne, którego audycje są emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30. Audycje są powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00, zaś pliki dźwiękowe z wykładami są zamieszczane również na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

            Zachęcam także do odwiedzania otwartych w ubiegłym roku Ogrodów Biblijnych w Muszynie, gdzie można w bardzo ciekawy i oddziałujący na wyobraźnię sposób poznawać historię zbawienia. Zapraszam do korzystania z licznych materiałów i opracowań pomagających zgłębiać Słowo Boże zapisane na kartach Biblii.

            Wszystkim Diecezjanom życzę stałego pogłębienia wiedzy biblijnej oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

 

            Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

 

                                                          † Andrzej Jeż

                                                        BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 6 kwietnia 2016 r.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products