Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4 VI 2023 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji: z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów i niesienie ich w procesji, oraz przystrojenie domów na trasie. Zachęcamy wszystkich do udziału. Zapraszamy dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, prosimy rodziców, aby towarzyszyli młodszym dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała. Spowiadamy podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
  2. Zachęcamy do udziału również w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane o godz. 17.45. Od piątku, w czasie oktawy Bożego Ciała Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana podczas procesji.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz., we środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz., Wszystkim solenizantom składamy życzenia.
  4. Próba Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy) przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek o godzinie 19.00. Obecność obowiązkowa.
  5. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli. Na prace remontowe złożyliście 16 414 zł, 120$ i 10€. Dziękujemy również Zarządowi i pracownikom firmy Planta, a szczególnie p. Grzegorzowi Sołtysowi za prace ogrodnicze, a p. Józefowi Osmędzie za skoszenie trawy. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products