V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz do korzystania z sakramentu pokuty. Informujemy również, że spowiedź całodniowa przed Wielkanocą z udziałem księży z dekanatu będzie w Wielką Środę – 27 marca.
  2. W piątek o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy przy kaplicy loretańskiej, następnie pójdziemy ulicami: Zacisze, Długą i Zawale, zakończenie przy kościele św. Leonarda. Zachęcamy do udziału. Prosimy strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w Kolegiacie o godz. 17.30 ani o godz. 19.00.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Msza święta z poświęceniem palm i procesją będzie o godz. 11.00. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z rodzicami oraz młodzież. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00, we współpracy z GOK w Wojniczu, będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Poświęcenie palm będzie również podczas innych Mszy świętych – dla osób, które nie mogą uczestniczyć w uroczystości o godz. 11.00. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.
  4. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Wielkanocą. Rozpoczęcie o godz. 8.00, porządek wizyty tradycyjny.
  5. We środę odbędą się zbiórki dla LSO: o godz. 16.00 – spotkanie dla kandydatów na ministrantów, o godz. 17.00 – dla ministrantów, po Mszy świętej wieczornej – dla lektorów.
  6. W najbliższy piątek organizowana jest również Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zostało przygotowanych wiele tras, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl/ W Kolegiacie zostanie w tym dniu odprawiona Msza święta dla uczestników EDK o godzinie 20.00. Po Eucharystii można wyruszyć na jedną z wybranych tras. Natomiast w Wielką Środę będzie inscenizowana Droga Krzyżowa w naszej parafii.
  7. Dziękujemy za ofiary: mieszkańcy Łukanowic-Topoliny złożyli 7620 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 2825 zł na kwiaty do Bożego Grobu i zamówili 3 intencje mszalne, mieszkańcy Zakrzowa złożyli odpowiednio 5080zł, 1000zł i zamówili trzy intencje mszalne, ul. Reymonta 1900 zł i 500 zł. oraz zamówili dwie intencje mszalne, ul. Słonecznej 1100 zł i 300 zł, ul. Nowej i Krótkiej 1700 zł i zamówili jedną intencję mszalną. Dziękujemy również za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  8. W sobotę w sklepach młodzież zorganizuje akcję „Kilo”. Zachęcamy, aby przy okazji zakupów nabyć dodatkowe produkty i przekazać je dla osób potrzebujących. Zebrane produkty wspomogą przygotowanie przez członków Caritas paczek na Święta dla osób potrzebujących.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Szczupak z Zakrzowa, śp. Jarosław Nowak z ul. Zawale, śp. Roman Hudzik z Zakrzowa i śp. Kazimierz Rzepa z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.