XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 12 sierpnia 2018r.

 

  1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Składamy serdeczne podziękowanie ks. profesorowi Markowi Kluzowi, który w dniu dzisiejszym głosi kazania w naszym kościele. Przypominamy, że dzisiaj z racji sumy i procesji, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
  2. We środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. Msza święta wieczorna we wtorek będzie mszą wigilijną z Uroczystości Wniebowzięcia. We środę po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych z intencji mieszkańców Łukanowic.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie; we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezb. i męcz., w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezb. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie Msza święta związana z obchodami Gminnych Dożynek.
  5. W piątek rozpoczyna się PPT na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszej parafii, wśród których jest ks. Mariusz, współtworzą grupę nr 5 św. Floriana. Wszystkich pielgrzymów obejmijmy modlitwą. Zachęcamy również do odwiedzania swoich bliskich i przyjaciół na trasie pielgrzymki. We czwartek, 16 sierpnia od godz. 18.00 – 18.30 na parkingu parafialnym można oddać bagaż pielgrzymkowy. Wtedy także można odebrać legitymację pielgrzyma. Wszystkich pielgrzymów, ich rodziny, a także duchowych pielgrzymów zapraszamy w tym dniu do Kolegiaty na godz. 20.30 na nabożeństwo przedpielgrzymkowe.
  6. Informujemy, że jest już Księga intencji mszalnych na przyszły rok, można zamawiać intencje.
  7. Dzisiaj w naszym kościele możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii Świętej oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, a w intencjach, które nam powierza Ojciec święty: „Pod Twoją obronę”.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Józefa Kubonia z Rudki i śp. Zofii Opioła z Czchowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products