XIII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa – Tarnów 2014

 

W dniach 7-12.07.2014r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyły się XIII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa – Tarnów 2014. W zawodach wzięły udział 23 osoby (księża diecezjalni, zakonni i klerycy) reprezentujący diecezje, zakony i zgromadzenia obecne w Polsce. Diecezję tarnowską reprezentowało dwóch księży: ks. Jacek Kupiec (rektor kościoła pw. św. Mikołaja w Siedliskach) i ks. Wojciech Sola (wikariusz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu).

Rozegrano trzy turnieje: w szachach błyskawicznych (5min. na partię dla zawodnika), w szachach szybkich (15 min. dla zawodnika) i w szachach klasycznych (turniej główny – 90 min. +30 sek. za każde posunięcie). Przeprowadzono również klasyfikację drużynową, w której zliczono punkty dwóch szachistów reprezentujących tę samą diecezje lub ten sam zakon/zgromadzenie.

We wszystkich trzech turniejach pierwsze miejsce zdobył ks. Wojciech Sola, również w klasyfikacji drużynowej księża z diecezji tarnowskiej zajęli pierwsze miejsce.

Gratulujemy!!!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1489/

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products