Zaproszenie na Diecezjalne Święto Rodziny

w Starym Sączu – 16.06.2013

 

„Rodziny bądźcie solą ziemi”

 

            Umiłowani Diecezjanie!

 

            Bł. Jan Paweł II, podczas pielgrzymki w 1999 roku, zwracając się w Starym Sączu do rodzin prosił: „(…) niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi! Trwajcie mocno przy Chrystusie, aby On trwał w was! Nie pozwólcie, aby w waszych sercach, w sercach ojców i matek, synów i córek zagasło światło Jego świętości” (Homilia, Stary Sącz 1999).

            W trzecią niedzielę czerwca po raz kolejny będziemy obchodzić Diecezjalne Święto Rodziny. Serdecznie zapraszam przedstawicieli rodzin ze wszystkich parafii na wspólne świętowanie do Starego Sącza, w niedzielę 16 czerwca. Najważniejszym punktem tego spotkania będzie uroczysta Masza święta o godz. 11.00, sprawowana na Ołtarzu Papieskim. Radość wspólnego świętowania przedłużymy w tradycyjnym już Festynie Rodzinnym.

            Niech Święto Rodziny przeżywane w Roku Wiary będzie okazją do szczególnej modlitwy we wszystkich wspólnotach parafialnych naszej diecezji, aby chrześcijańskie rodziny były miejscem, gdzie światło wiary nie gaśnie, lecz jest przekazywane następnym pokoleniom przez świadectwo życia rodziców i bliskich. Prośmy, by nasze rodziny poprzez wierność Chrystusowi stawały się „solą ziemi” i skutecznie pomagały tym rodzinom, które przeżywają kryzysy i trudności.

             

            Na trud codziennego budowania miłości w rodzinach i strzeżenia w nich skarbu wiary oraz na owocne przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

 

 

                        † Andrzej Jeż

                        Biskup Tarnowski

 

 

Tarnów, 3 czerwca 2013 r.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products