Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 72. Tygodnia Miłosierdzia

 

 

          Drodzy Diecezjanie!

 

          W najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się w Kościele w Polsce 72. Tydzień Miłosierdzia. Jego przeżywaniu będzie towarzyszyć ha­sło nawiązujące do trwającego Roku Miłosierdzia: Miłosierni jak Ojciec.

          „Ten Nadzwyczajny Rok Święty jest darem łaski” – mówił papież Franciszek inaugurując Rok Miłosierdzia, zaznaczając także, iż „będzie to rok, w którym mamy wzrastać w przekonaniu o miłosierdziu, stawianym przez Boga na pierwszym miejscu”. Miłosierdzie winno wypełniać życie i postawę każdego ucznia Chrystusa, który ma naśladować swego Mistrza w uczynkach miłosierdzia względem duszy i ciała.   

Pragnę gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom, pracownikom Caritas i innych organizacji charytatywnych oraz licznym darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłosierdzia realizowane wobec naszych diecezjan, jak również względem potrzebujących pomocy braci i sióstr żyjących w różnych zakątkach świata, gdzie dociera wasza pomoc. 

Polecając Was Zmartwychwstałemu Panu, modlę się by duch miłości miłosiernej przenikał nieustannie wasze codzienne życie. Zachęcam też do tego, aby skorzystać z możliwości polskiego prawa i przekazać 1% podatku na rzecz dzieł realizowanych przez Caritas naszej diecezji. Będzie to konkretny gest wspierający naszą diecezjalną dobroczynność, zwłaszcza w Roku Miłosierdzia.

          Na owocne przeżywanie 72. Tygodnia Miłosierdzia oraz na pielęgnowanie w sercach ziarna Bożego miłosierdzia, udzielam wszystkim Diecezjanom pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

                                                                        

                                                                    

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products