Z działalności Parafialnego Oddziału Caritas

W dniu 16 XII 2014 r. została zawarta umowa, nr 7/2014 Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2014 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, pomiędzy Caritas Diecezji Tarnowskiej a Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Leonarda w Wojniczu.

Na mocy tej umowy Parafialny Oddział Caritas działający przy Parafii w Wojniczu uczestniczył w nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w Gminie Wojnicz. Listę osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy przekazał Parafii Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu.

W okresie grudzień 2014 – 25 styczeń 2015 zostały rozdzielone wszystkie przyjęte produkty żywnościowe. W sumie z pomocy skorzystały 603 osoby. Paczka składała się z następujących artykułów: makaron świderki – 3 szt., mielonka wieprzowa – 2 szt., cukier biały – 2 szt., olej rzepakowy – 1 szt., mleko UHT – 2 szt. (opakowań jednostkowych). Łączna waga artykułów w paczce żywnościowej wynosiła 7,3 kg. Paczki rozdysponowano wg zasady: 1 paczka na osobę (sporadycznie w przypadku dzieci 2 lub 3).