XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach   ofiary pieniężne do puszek Caritas.

Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                                               † Andrzej Jeż

                                                                                          BISKUP TARNOWSKI

 

OGŁOSZENIA:

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w kościele św. Leonarda odbędzie się obrzęd poświęcenia organów.
  2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;

– we wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte
w kolegiacie o godzinie: 6.00, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego. Msza wieczorna
w poniedziałek będzie celebrowana z Uroczystości;

– w czwartek przypada I czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja rozpocznie się po mszy o godz. 8.00 i potrwa do godz. 22.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Spowiedź święta w godz. 17.00 – 20.30;

– I Piątek miesiąca jest zarazem świętem NMP Tuchowskiej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 6.00 oraz przed mszą o 18.00. Spowiedź w tym dniu od godziny 16.00 – 18.00;

– W I sobotę miesiąca obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 7.00;

– Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

  1. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  2. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – porządek tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  3. Od 1 – 9 lipca będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do indywidualnego udziału. Szczegóły na afiszu.
  4. Od poniedziałku Msze święte o godz. 8.00 będą celebrowane w Kościele św. Leonarda. Jednakże w związku z przypadającymi w tym tygodniu uroczystością oraz I czwartkiem, piątkiem i sobotą, Msze święte we wtorek, czwartek, piątek i sobotę odprawiane będą tylko w kolegiacie.
  5. Przypominamy, że począwszy od dzisiejszej niedzieli przez cały okres wakacyjny nie ma Mszy świętej w niedzielę o godz. 16.00.
  6. Informacja Dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie:

Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Link do rekrutacji:

https://irk2.upjp2.edu.pl/pl/offer/REK2021_2022_IST_JSM_PL/programme/TWT-KP-SJ-a/

Sekretariat: tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

  1. Jak słyszeliśmy w komunikacie w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez kataklizmy.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products