Komunikat w związku ze święceniami biskupimi

nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

 

 

          Drodzy Diecezjanie!

 

          W sobotę 6 lutego br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Leszka Leszkiewicza. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam.

          Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania.

 

          Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

 

 

 

 

                              † Andrzej Jeż

                              BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

Tarnów, 12 stycznia 2016 r.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products