Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z ogłoszeniem

Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych

 

 

 

          Drodzy Diecezjanie!

           

W najbliższą sobotę, tj. 27 sierpnia br., odbędzie się uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych.

Obraz Matki Bożej Tylickiej, mający około pięć wieków, został przywieziony prawdopodobnie przez biskupa Piotra Tylickiego, który ofiarował go do wybudowanego własnym staraniem kościoła w 1612 roku. Od tej pory kult Matki Bożej Tylickiej utrwalał się i rósł przez pokolenia, a wierni pielgrzymujący do tego miejsca otrzymywali wiele Bożych łask wyproszonych przez pośrednictwo Maryi. W ostatnich latach kult Matki Bożej Tylickiej coraz bardziej rozszerza się i zaszczepia w sercach mieszkańców całego regionu krynickiego.

Serdecznie zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do udziału w tej wyjątkowej uroczystości, która tak mocno wpisuje się w krzewioną w naszej diecezji żywą pobożność maryjną. Szczególnie gorąco zapraszam mieszkańców Tylicza oraz okolicznych parafii i dekanatów. Zapraszam rodziny oraz chorych i obarczonych cierpieniem, którym szczególnie patronuje Matka Boża Tylicka Opiekunka Rodzin i Uzdrowienie Chorych. W sobotę 27 sierpnia br., w kościele parafialnym w Tyliczu, zostanie odprawiona o godz. 10.00 uroczysta Msza święta połączona z erygowaniem nowego Sanktuarium.

Niech to kolejne sanktuarium maryjne w naszej diecezji przyczyni się do wzmocnienia i stałego krzewienia głębokiej czci wobec Matki Bożej, której orędownictwu przed Bogiem zawierzamy nasz własny los oraz teraźniejszość i przyszłość całej tarnowskiej diecezji.

 

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 17.08.2016.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products