III Niedziela Adwentu – Gaudete – 10 grudnia 2016 r.

 

 

1. Zachęcamy do udziału w Roratach – w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., we środę – wspomn. św. Jana do Krzyża, prezb. i dokt. Kościoła. We środę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana po Roratach.

3. W związku z tym, że niedawno były rekolekcje parafialne i spowiedź informujemy, że spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w piątek – 23 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ulic Krakowskiej i Wolickiej złożyli odpowiednio – 2350 zł oraz 70 zł, Więckowic 3490 zł oraz 180 zł, Zakrzowa – 1900 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. W poniedziałek zapraszamy uczniów klas trzecich Gimnazjum na godz. 18.00 na wieczorna Mszę św. i spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jednocześnie informujemy, że bierzmowanie będzie 28 marca przyszłego roku.

6. W środę po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków oraz zainteresowanych.

7. W sobotę o godz. 9.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w akcji kolędników misyjnych.

8. Również w sobotę – 17 grudnia młodzież przeprowadzi „Akcję Kilo”. Produkty zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Gerard Lasko z Więckowic i śp. Zofia Mytnik z ul. Reymonta. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products