XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2016r.

1. Od 11 do 17 września przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. W tych dniach będziemy się modlić za dzieci, młodzież oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

2. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kolegiaty. Za pobożny udział
w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału. Będzie to zarazem spotkanie w ramach formacji do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I-III gimnazjum. Obecność uczniów obowiązkowa. Prosimy, aby młodzież w tym dniu przyniosła dyplomiki kandydata do bierzmowania.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz.

4. Spotkanie dla chłopców od trzeciej klasy wzwyż, którzy chcą zostać ministrantami będzie we wtorek o godz. 16.30. W tym dniu będą zapisy aspirantów.

5. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. zapraszamy członków i sympatyków.

6. Spotkanie organizacyjne Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 9.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczęta, które należą już do tego grona jak i te, które chciałby się zapisać. Kandydatkami mogą być dziewczęta od 3 klasy wzwyż.

7. Informujemy, że z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na uroczystości rocznicowe do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej  w dniu 18 września. Wyjazd z parkingu o godz. 9.00, cena biletu – 20 zł. Zapisy do czwartku w zakrystii lub
w kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli 710 zł na prace remontowe oraz mieszkańcom ulic Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej, którzy na prace remontowe złożyli 600 zł i 270 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym znajdziemy artykuł o naszej parafii.

11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Krystyna Olszańska z ul. Krakowskiej. Polecajmy jej duszę oraz zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products