II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 – dla starszych oraz o godz. 18.00 dla dzieci.
  2. W sobotę rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą trzy dni. Rekolekcje będzie głosił ks. Zbigniew Szostak – proboszcz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Będą to rekolekcje połączone z wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny do naszego kościoła. W sobotę – w dniu rozpoczęcia rekolekcji Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich będą o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, aby już w sobotę wszyscy mogli skorzystać z rekolekcji. Natomiast o godz. 19.30 w sobotę będzie Msza święta i uwielbienie Pana Jezusa z Błogosławioną Karoliną – dla młodzieży. Zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą. Młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych uczestniczy w tej Mszy świętej obowiązkowo. Informujemy również, że spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę – 22 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  3. W tym tygodniu w liturgii: we czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., w tym dniu modlimy się za ofiary stanu wojennego; w piątek– wspomnienie św. Jana do Krzyża, prezb. i dokt. Kościoła.

4.We wtorek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. W ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej dzieci otrzymają poświęcone medaliki.

5.We środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejne zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków o przybycie.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary za IV kwartał. Mieszkańcy Więckowic złożyli 3950zł, i 10€ na prace remontowe oraz 420 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi oraz czterech domów z Łoponia odpowiednio 2030 zł i 50 zł, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 680 zł i 40 zł.. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Ze swej strony P. Anna i Henryk Odelga dziękują wszystkim, a zwłaszcza mieszkańcom Łukanowic za wszelką pomoc w związku z chorobą ich syna Kamila. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za przeżyty rok, z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo Boże, za wstawiennictwem Matki Najświętszej, dla osób uczęszczających do kaplicy, duszpasterzy oraz o nowe powołania do służby Bożej.
  3. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
  4. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci.
  5. W sobotę o godz. 9.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w akcji kolędników misyjnych. Również w sobotę – 15 grudnia młodzież przeprowadzi „Akcję Kilo”. Produkty zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products