XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2014 r.

Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej

 

1. We wtorek przypada 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w Kolegiacie Msza święta w intencji Ojczyzny, następnie przemarsz i złożenie kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości oraz okolicznościowy program w kinie Wawel. Również w związku ze świętem Niepodległości Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na wieczór patriotyczny w naszym kościele 16 listopada (tj. niedziela) o godz.19.00. Na to spotkanie młodzież przygotowała inscenizację o tematyce patriotycznej połączoną ze śpiewem pieśni patriotycznych. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach i do modlitwy w intencji Ojczyzny.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

– we wtorek– wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

– we środę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

– we czwartek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.

3. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie we środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W związku z wyborami samorządowymi wyznaczonymi na dzień 16 listopada br. Urząd Miejski przypomina, że na terenie Wojnicza zostały utworzone nowe obwody wyborcze. W związku z tym uprasza się o dokładne przeczytanie obwieszczeń o miejscu głosowania.

5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Gniady z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products