XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2016 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia. W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

– w piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

– w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dokt. Kościoła.

Wszystkim nauczycielom, i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętych Patronów.

3. W sobotę odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia i sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymka związana jest z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia oraz przekazaniem naszej parafii relikwii św. Faustyny. Zapisy na wyjazd autokarowy przyjmujemy do czwartku włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przy kolegiacie. Osoby udające się do Łagiewnik indywidualnie informujemy, że pierwszym punktem pielgrzymki będzie Msza święta w kaplicy obrazu „Jezu, ufam Tobie” o godz. 9.00.

4. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Są przygotowane do naszej dyspozycji kartki na wypominki listopadowe albo roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane przez cały listopad podczas Różańca, natomiast wypominki roczne – w niedziele całego roku o godz. 7.40 i o godz. 12.10.

5. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków i sympatyków.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyozdobiły kaplice na procesję różańcową w miniona niedzielę. Bóg zapłać.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products