XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018r.

 

 1. Przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. W tych dniach będziemy się modlić za dzieci i młodzież – o umiejętność rozeznania powołania życiowego, oraz za rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 2. Od 8-15 września w Bazylice Katedralnej w Tarnowie trwa Tydzień Maryjny. Na poniedziałek – 10 września do Katedry zaproszone są parafie naszego dekanatu. O godz. 18.00 będzie Eucharystia a następnie procesja maryjna z kopią słynącej łaskami Piety. Zachęcamy do udziału.
 3. We czwartek będzie nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa. Zapraszamy na godz. 20.00.
 4. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kolegiaty. Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału. Będzie to zarazem spotkanie w ramach formacji do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas siódmych i ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Obecność uczniów obowiązkowa.
 5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kościoła, w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 6. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Tarnowskiej złożyli 1070 zł na prace remontowe i 120 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej odpowiednio 570 zł i 160 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
 7. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej, zapraszamy członków i sympatyków.
 8. Zapisy do grona ministrantów dla chłopców z klasy czwartej i starszych będą we wtorek o godz. 16.00. Natomiast zapisy do Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędą się w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Kandydatkami mogą być dziewczęta od 4 klasy wzwyż.
 9. W środę na godz. 16.00 zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na spotkanie integracyjne inaugurujące nowy rok formacyjny.
 10. Jeszcze tylko dziś w zakrystii można zapisać się na wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży w Dębicy. Koszt 20 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 12.00 z parkingu parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefana Kupca z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products