XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 9 sierpnia 2015r.

 

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Lechowicz. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym z racji uroczystej sumy odpustowej, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30

Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy mieszkańcom Ispu, którzy złożyli 1015 zł na prace remontowe i 440 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Bóg zapłać.

2. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msza święta wieczorna w piątek będzie celebrowana jako Msza wigilijna z uroczystości Wniebowzięcia. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.30 będzie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Zioła będziemy również błogosławić po każdej Mszy Świętej. Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych z intencji mieszkańców Łukanowic.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – liturgiczne święto św. Wawrzyńca Męczennika,- we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.

4. Dziś (tj. niedziela) o godz. 19.00 w Kolegiacie będzie spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej numer 5 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Odbiór bagaży dla pielgrzymów z Wojnicza będzie miał miejsce 16 sierpnia, w niedzielę o godz. 17.30. W tym samym dniu zapraszamy wszystkich udających się na Jasną Górę oraz pielgrzymów duchowych –  do Kolegiaty na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której zostanie udzielone pielgrzymom specjalne błogosławieństwo.

5. Przypominamy, że przez dwa dni (sobota i niedziela) w Izbie Regionalnej ma miejsce wystawa zabytkowych naczyń i szat liturgicznych oraz starodruków wojnickiej kolegiaty. Zachęcamy do zwiedzania.

6. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Kto jest w stanie łaski uświęcającej i przystąpił do Komunii Świętej, aby zyskać odpust, powinien również wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy zatem intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”, a w intencjach Ojca świętego: „Pod Twoją obronę”.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Dorota Bachara z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products