VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana w łączności z nabożeństwem majowym.
  2. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W tej intencji będzie Msza święta w poniedziałek o godz. 8.00 – od mieszkańców Łukanowic.
  3. We czwartek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – dodatkowa Msza święta. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W piątek podczas wieczornej Mszy świętej uczniowie klas ósmych przystąpią do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Biskup Leszek Leszkiewicz. Ze względu na obowiązujące przepisy, do świątyni wejdą tylko kandydaci i świadkowie. Pozostali wierni będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej pozostając na dziedzińcu kościelnym.

W związku z tą uroczystością w tym tygodniu odbędą się nabożeństwa dla kandydatów do bierzmowania, według następującego porządku: w poniedziałek dla klasy 8 A, we wtorek dla klasy 8 B, we środę dla klasy 8 C i kandydatów uczących się poza Wojniczem. Nabożeństwa będą o godz. 18.30.

W czwartek od godz. 16.00 do 18.00 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Rodziców i świadków prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty wcześniej podczas wyznaczonych dyżurów.

W związku z przygotowaniem świątyni na uroczystość bierzmowania, w piątek nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00. Nie będzie również w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.

  1. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy o przesłanie do końca tygodnia uwag i wniosków do Pani Sekretarz.
  2. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na organy do kościoła św. Leonarda. Prace przy organach idą naprzód. Chcemy w najbliższym czasie sfinalizować tę inwestycję. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Jurkowska z Więckowic, śp. Stanisław Maciaś z ul. Loretańskiej oraz śp. Jan Pyrek z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products