I Niedziela Wielkiego Postu – 9 marca 2014 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta.

2. W dniach od 13 – 15 marca będzie w naszej parafii triduum przygotowujące bezpośrednio uczniów III klas gimnazjum, ich rodziców i świadków do uroczystości bierzmowania, która będzie miała miejsce w poniedziałek 17 marca. Plan spotkań triduum przedstawia się następująco: w czwartek zapraszamy na godz. 16.30, w piątek od godz. 17.00 będzie spowiedź dla bierzmowanych, rodziny i świadków, a następnie o godz. 18.00 wspólna Eucharystia, w sobotę spotkanie będzie o godz. 15.00.

Prosimy rodziców, aby zainteresowali się tą sprawą, aby nikogo z młodzieży nie zabrakło w kościele podczas triduum przygotowującego bezpośrednio do sakramentu bierzmowania.

3. Od poniedziałku (10 III) codziennie o godz. 5.30 będzie odprawiana nowenna przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W sobotę (15 III) o godz. 8.45 rozpocznie się kurs lektorski.

Akcja Katolicka zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się we środę o godz. 18.45. Ks. dr Piotr Drewniak wygłosi wykład nt. „Adolf Hyła – malarz w służbie Bożego Miłosierdzia”.

5. Informujemy, że w dniu dzisiejszym (niedziela) kończymy zapisy na autokarowy wyjazd do Mielca na Diecezjalny Dzień Skupienia grup modlitewnych św. o. Pio. Wyjazd będzie w sobotę 15 marca o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Koszt – 20 zł.

6. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli 1040 zł na prace remontowe i 800 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na te cele i na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

7. W najnowszym numerze „Zeszytów Wojnickich” wydawanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej jest ciekawy artykuł na temat odrestaurowanych barokowych feretronów z naszego kościoła. Czasopismo można nabyć w księgarni, bibliotece gminnej oraz w kioskach.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bolesław Gołąb z Łukanowic i śp. Krystyna Urbańska z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products