V Niedziela zwykła – 9 lutego 2014 r.

 

1. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W związku z tym w naszym kościele będzie specjalna Msza święta dla chorych o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej czyli o 9.30 będzie możliwość spowiedzi. Prosimy o umożliwienie chorym skorzystania z tego nabożeństwa.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– w piątek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów

Europy.

3. Składamy podziękowanie mieszkańcom ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów, którzy złożyli 1270 zł na prace remontowo-inwestycyjne i 880 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty (I część). Dziękujemy też za ofiary indywidualne. Bóg zapłać.

4. Młodzież z grupy teatralnej AdHoc informuje, iż środki pieniężne  zebrane podczas spektakli zatytułowanych  JASEŁKA,  przedstawianych w kinie Wawel, zostały przekazane na cele dobroczynne. Rozdzielono je w następujący sposób:

– kwoty po 500zł otrzymały dwie osoby chore z gminy Wojnicz,

– kwotę 1000zł przekazano Caritas, celem sfinansowania programu rocznego dożywiania dla jednego dziecka,

– kwotę 700zł przekazano na cele związane z bieżącą działalnością świetlicy środowiskowej przy szkole podstawowej w Wojniczu.

Młodzież z grupy teatralnej AdHoc dziękuje za hojność publiczności, a także wspaniałą frekwencję i ciepłe przyjęcie spektakli.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00  w kinie Wawel odbędzie się ogólne zebranie mieszkańców Wojnicza, zaś we środę (12 II) o godz. 10.00 w Domu Grodzkim – spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. Zioła w domu i zagrodzie.

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Basta z ul. Słonecznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products