Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 I 2022 r.

 

  1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w Liturgii okres zwykły. Pierwsza jego część trwać będzie do wtorku – 1 marca przed Środą Popielcową. W okresie zwykłym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium naszego Zbawiciela w jego pełni.
  2. W tym tygodniu będą odprawione o godz. 18.00 ostatnie Msze święte w intencji rodzin naszej parafii w ramach tegorocznej kolędy: w poniedziałek za rodziny z Wojnicza mieszkające na terenie pomiędzy ul. Tarnowską i ul. Jagiellońską, we wtorek – za rodziny z Wojnicza mieszkające na terenie pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. Krakowską. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla tych rodzin w Nowym Roku. Prosimy o przyniesienie wody, która zostanie poświęcona.
  3. Do członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zostały wysłane materiały synodalne do konsultacji. Prosimy o przesłanie, do końca tygodnia, do Pani Sekretarz uwag i wniosków dotyczących kolejnego tematu omawianego przez Synod.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Od stycznia cena egzemplarza tygodników „Gość niedzielny” oraz „Niedziela” wynosi 8 zł.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products