Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

II Niedziela Adwentu – 8 XII 2013r.

 

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. W piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Informujemy, że w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za czwarty kwartał. Mieszkańcy ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej złożyli 655 zł i dodatkowo 75 zł na utrzymanie czystości kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy też za indywidualne ofiary na ten cel.

Dzisiaj po każdej Mszy św. lektorzy zbierają do puszek ofiary, które zostaną przekazane na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. We wtorek o godz. 18.00 będzie Msza święta z kazaniem dla dzieci klas drugich i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

4. We środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, w czasie którego ks. dr Piotr Drewniak wygłosi wykład nt. Suknie Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy.

5. We wtorek o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza św. w  intencji ofiarodawców oraz kapłanów: z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i o dalszą opiekę za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Ofiara wynosi 5 zł. Świece są rozprowadzane w kruchcie kościoła. Młodzież przed kościołem rozprowadza ręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Uzyskane środki młodzież przeznaczy na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

7. W Centrum Handlowym Delikatesy, w sklepie P. Barbary Kupczyk i w naszym kościele pod chórem są wystawione kosze na artykuły żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Na ten sam cel zostaną też przeznaczone produkty zebrane podczas „Akcji Kilo”. Akcję przeprowadzi młodzież w przyszłą sobotę 14 XII. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.

8. Szkoła języków obcych w Tarnowie ogłasza zapisy na bezpłatne kursy języka angielskiego dla osób w wieku od 25-64 lat. Szczegóły oferty są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Oprócz znanych czasopism polecamy również kwartalnik poświęcony błogosławionej Karolinie. Cena tego pisma wynosi 3 zł.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products