XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2015 r.

 

1. We środę przypada 97 Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w Kolegiacie Msza święta w intencji Ojczyzny, a potem przemarsz i złożenie kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości. Następnie w kinie Wawel o godz. 11.15 wystąpi  gościnnie zespół "Kwiat na Kamieniu" z Kamieńca Podolskiego na który zaprasza Burmistrz Wojnicza oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Również w związku ze świętem Niepodległości Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej parafii zaprasza do Kolegiaty na wieczornicę patriotyczną w następujących terminach: 11 listopada – we środę o godz. 16.30 oraz 13 listopada – w piątek godz. 19.30 w połączeniu z Dekanalnym Spotkaniem Młodzieży w naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach i do modlitwy w intencji Ojczyzny.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

– we środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

– we czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

– w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.

3. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.40 i 12.10. Na stronie internetowej naszej parafii jest wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.

4. Spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą sie według następującego porządku: w poniedziałek 9 listopada o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem dla uczniów klas trzecich oraz ich rodziców, w piątek 13 listopada o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem dla uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami.

5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie we środę po wieczornej Mszy Świętej. Gościem spotkania będzie ks. Jakub, który przedstawi temat związany ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sylwester Stypka z Więckowic, śp. Marek Kmiecik z ul. Krakowskiej, śp. Leona Marcinkowski z ul. Długiej i śp. Józef Bogdan Szczęch z ul. Loretańskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products